GSM
Telefon Hemen Ara

Aile Hukuku Avukatı

Halk arasında her ne kadar Boşanma Avukatı olarak bilinse de Avukatlar için branşlaşma zorunluluğu bulunmamaktadır. Doktorlar da branşlaşma vardır fakat Avukatlar her alandan tüm davaları takip edebilme özgürlüğüne sahiptirler fakat zaman içinde benzer davalara bakarak uzmanlık kazanmaları neticesinde kendi tercihleri ile dava ayırt etmeye başlamaktadırlar.

Aile hukuku avukatları, ailelerin hukuksal olarak tüm sorunları için çözüm üreten ve yardımcı olan avukatlardır. Özellikle hukuki sorunların henüz ortaya çıkmadan önlenmesi görevi aile hukuku avukatlarına başvurulmaktadır. Bununla birlikte aile hukuku avukatları özellikle 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan maddeler konusunda uzmanlaşmış avukatlardır. Aile hukuku avukatları geniş kapsamlı hukuksal meselelerleilgiliyetkin ve bilgili kişilerdir. Evlenme, velayet, evlat edinme, nafaka, tazminat, mal rejimi ve boşanma gibi birçok ailevi kavram üzerinde hukuki anlamda uzmanlıkları bulunur. Aile hukuku avukatları ailelerin her türlü hukuksal işlerini çözmenin yanı sıra hukuki bilgiler konusunda onlara danışmanlıkta yaparak, ileride çıkabilecek hukuksal problemlerin önüne geçilmesini amaçlar. Aile hukuku avukatlarının ailevi ilişkilerin tamamı için hukuksal bilgi sahibi olduğunu aklınızdan çıkarmadan, ailevi her türlü hukuksal mesele için bu avukatlara danışarak aklınızdaki tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Aile Avukatı Neden Önemlidir ?

Yalnızca avukata başvuran aileler veya anlaşmazlığa düşen eşler için değil, toplumun bütünü için aile hukuku avukatları önemlidir. Güçlü aile yapısı toplumun da güçlü olması anlamına geleceğinden ailenin devamlılığının sağlanıp anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması aile hukuku avukatlarının en önemli amaçlarından biridir. Aile kurmak ve onu sürdürmek çok kolay olmadığı gibi onu bitirmekte kolay olmamaktadır. Hukuk bilgisinin yanında bazen strateji belirleyerek uzlaşma yoluna gidilmesi de müvekkiller için daha faydalı olabilmektedir. Aile hukuku avukatlarının temel amacı anlaşma yoluyla tarafların sorunlarını çözmektir. Ancak taraflar anlaşma yanlısı değilse de müvekkili için hukuksal anlamda en iyi çözümü üretmek avukatların amaçlarındandır. Evlat edinme veya evlatlıktan redetme gibi davalar da dahil olmak üzere son derece hassas ve bireyler açısından önem teşkil eden davalar da avukatların hukuksal olarak çözüm ürettiği konular arasındadır. Evlilik birliğinden veya aileden kaynaklı tüm hukuki problemlerin giderilmesini ve henüz problem yaşanmadan çözülmesini amaçlar. Alanında uzman bir avukat ile çalışmak hem sizin için hem aileniz için sürecin daha hızlı ve daha sorunsuz ilerlemesi için yerinde olacaktır.

Aile Hukuku Avukatı ve Aile Hukuku Davaları

Aile hukuku avukatları aileler arasındaki tüm hukuksal davalar konusunda yetkin kişilerdir. Babalık davaları, boşanma davaları, velayet davaları, nafaka davaları, evlat edinme, evlatlıktan reddetme ve mal paylaşımı da dahil olmak üzere birçok dava ile ilgilenilmektedir. İyi bir aile hukuku avukatı seçmenin önemi, bahsettiğimiz tüm bu konularda haklı olduğunuz ve hukuken doğru olduğunu düşündüğünüz sonucu elde etmeniz için size fayda sağlayacaktır.